Start Szkolenia Projekty Projekt "Komputer dla ucznia".
Projekt "Komputer dla ucznia". PDF Drukuj Email

Gwnym zaoeniem projektubyo wdroenie programu komputeryzacji wszystkich gimnazjw tak, aby kady gimnazjalista mia dostp do osobistego komputera oraz mg z niego korzysta. W celu wykonania ww. zadania niezbdnebyo wzbogacenie wiedzy i umiejtnoci nauczycieli w zakresie projektowania, przygotowania i prowadzenia zaj edukacyjnych z wykorzystaniem komputera przenonego z dostpem do Internetu.

W miesicach listopad i grudzie 2008r. odbyy si szkolenia w ramach projektu KPRM ?Komputer dla ucznia?. Szkolenia skierowane zostay do nauczycieli gimnazjw, nauczycieli przedmiotw nieinformatycznych i miay na celu przygotowanie do efektywnego wykorzystania komputerw przenonych w pracy dydaktycznej.

OSI CompuTrain SA we wsppracy z witokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przeszkolia 2000 osb z wojewdztwa witokrzyskiego oraz we wsppracy z Orodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowa Komputerw w Warszawie 510 nauczycieli z wojewdztwa mazowieckiego. Na 16-godzinnnym, nieodpatnym szkoleniu, uczestnik pozna konfiguracj sprztow, oprogramowanie systemowe, narzdziowe i dydaktyczne, instalowane na komputerach przenonych, zasoby portalu Scholaris (i innych) do edukacji zdalnej, posiad umiejtno projektowania zaj dydaktycznych prowadzonych z wykorzystaniem programw edukacyjnych oraz narzdzi wspomagajcych prezentacj tzn.: wideoprojektora, tablicy interaktywnej, kamery, aparatu cyfrowego.

Aktualne projekty