Start Szkolenia Projekty Projekt - "Polonia"
Projekt - "Polonia" PDF Drukuj Email

Konsorcjum firm OSI CompuTrain SA i Young Digital Planet SA, we wsppracy z Polonijnym Centrum Nauczycielskim z Lublina jest w trakcie realizacji cyklu szkole prowadzonych z wykorzystaniem portalu edukacyjnego Scholaris, ktry jest wasnoci Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szkolenia skierowane s do nauczycieli uczcych przedmiotw humanistycznych pracujcych poza granicami Polski (blisko 300 osb), a tematem ich jest "Wykorzystanie portalu Scholaris w nauczaniu i zarzdzaniu szko".

Do prowadzenia szkole zostaa wykorzystana metoda blended learning. cznie kurs trwa ponad 50 godzin, z czego wikszo to zajcia e-learningowe, ktre bd uruchamiane etapami Otwarcie pierwszego etapu nastpi 1 wrzenia 2007 r.

Tematyka zaj stacjonarnych obejmuje m.in.: sposoby wyszukiwania i korzystania z dostpnych materiaw na stronie portalu Scholaris, gromadzenie i przygotowanie materiaw do zaj edukacyjnych, dokonywanie wyboru i stosowanie e-lekcji w praktyce nauczycielskiej, a take pracy w technologii e-learning i dzielenia si swoimi dowiadczeniami poprzez publikacj materiaw edukacyjnych na portalu.

Tak przygotowany i przeprowadzony kurs gwarantuje, e nauczyciele zostan dobrze przygotowani do korzystania z zasobw edukacyjnych portalu oraz technologii IT, a zajcia poprzez Internet bd przebiega sprawnie.

Aktualne projekty